Výsledky vyhledávání

Prodej domu s věcným břemenem

Zveřejněno rkadm03 na 6.9.2017
|
| 0
Vaše otázka
Dobrý den, rodiče na mě převedli dům,ale mají zde věcné břemeno Uvažuji o tom, že dům prodám, ale bojím se že rodiče nebudou souhlasit. Dostala jsem se do finančních potíží a na domě je již exekuční příkaz k prodeji, rodiče o ničem neví a bojím se dražby. Je možné prodat dům i s věcným břemenem a kam by šli rodiče? Děkuji
Odpověď

Dobrý den. Prodat dům jde, ale věcné břemeno na domě zůstane (břemeno nebrání prodeji domu, ale na domě zůstává i když se změní vlastník). Nový kupující by tedy musel souhlasit, že dům koupí s  břemenem a takový kupující se Vám bude hledat těžko. Navíc by na takovou koupi zřejmě žádná banka neposkytla úvěr. Pokud jsou však na domě již exekuce, rychle bych jednala. Hrozí zde rychlá dražba a v těch se běžně draží nemovitosti i s věcnými břemeny.
Bude tu však velice nízká odhadní cena a zájemců o dům určitě také mnoho nebude. Proto se cena těžko vyšplhá někam vysoko. Situace je pro Vás bohužel dost špatná. Na Vašem místě bych o všem řekla rodičům a zkusila najít nějaké řešení, dokud je ještě čas. Také bych si co nejrychleji sehnala právního zástupce a vše bych řešila s ním.